×

UWAGA

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami mamy opóźnienia w realizacj. Robimy co możemy żeby jak najszybciej zrealizować Państwa zamówienia i odpowiedzieć na zapytania. Przepraszamy i dziekujemy za wyrozumiałość.

Jak szybko założyć szelki bezpieczeństwa?

Jak szybko założyć szelki bezpieczeństwa?

Upadki z wysokości należą do najcięższych w skutkach dla zdrowia i życia. Pracując bez zabezpieczenia narażasz się na śmierć i trwałe uszkodzenie ciała. Dlatego nie warto ryzykować, atestowane szelki bezpieczeństwa możesz kupić za przystępną cenę podobnie jak liny i amortyzatory przeciwupadkowe. Zakładanie uprzęży nie jest czasochłonne, a kilka wskazówek pozwoli na łatwe dopasowanie

  1. Przed rozpoczęciem zakładania sprawdź koniecznie wszystkie elementy czy nie występują uszkodzenia, przetarcia i pęknięcia. Konieczna jest także kontrola daty przydatności do użytku. Jakiekolwiek wątpliwości muszą być jednoznacznie wyjaśnione. Nawet drobne uszkodzenia mogą w sytuacjach krytycznych sprawić, że twoja ochrona nie będzie stała na wysokim poziomie.
  2. Rozpoczynając zakładanie podnieś uprząż trzymając za grzbietowy pierścień D.
  3. Nasuń szelki bezpieczeństwa na oba ramiona w taki sposób, aby pierścień D spoczywał na plecach między łopatkami.
  4. Wyreguluj i połącz pasy piersiowe za pomocą klamry lub innego zapięcia zależnie od modelu.
  5. Wciągnij pasy na uda pomiędzy nogami i przyłącz do przeciwnego końca. Czynność powtórz dla obu nóg.
  6. Upewnij się, że pasy zostały przeciągnięte przez elastyczne pętle. Luźne końce mogą narazić ciebie na ryzyko. W razie konieczności wyreguluj pasy udowe.
  7. Spróbuj uchwycić pierścień D na plecach za głową, potwierdź, że jest on w zasięgu twojej ręki. Do niego podpinasz linki i amortyzatory. W sytuacji awaryjnej musisz mieć szybki i pewny dostęp do wypięcia się z elementów kotwiczących.
  8. Dla pewności sprawdź położenie uprzęży poprzez wsunięcie 4 palców pod przylegające pasy i kucnij. Zarówno zbyt ciasne jak i luźne pasy nie zapewniają właściwej ochrony.
  9. Jeżeli swobodne kucnięcie jest możliwe oznacza to, że szelki bezpieczeństwa założone są prawidłowo, przy zachowaniu wymaganej swobody ruchów i pełnej asekuracji.
  10. Podepnij do szelek linki pozycjonujące, amortyzatory bezpieczeństwa lub inne elementy kotwiczące i pracuj bezpiecznie!

Więcej informacji: szelki-bezpieczenstwa-do-pracy-na-wysokosci

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium